4 маусым - Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздер күні!

Құрметті Шығыс Қазақстандықтар!

4 маусым - Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздер күні!

БАСШЫЛЫҚ ҚЫЗМЕТКЕ ТАҒАЙЫНДАЛДЫ

Ағымдағы жылдың 1 маусымынан бастап Шығыс Қазақстан облысының мәдениет басқармасы «Шығыс Қазақстан облыстық драма театры» КМҚК бас директоры болып Кайырсынов Руслан Кайрбекулы тағайындалды. Театр ұжымына жаңа басшыны «Шығыс Қазақстан облысының мәдениет басқармасы» ММ-нің басшысының м.а. Нұрмұханова Раушан Қапасқызы таныстырды.

ҚӨҢІЛ-КҮЙ СЫЙЛАЙМЫЗ!

Шығыс Қазақстан облыстық драма театры ұжымының, «1 маусым – Халықаралық балаларды қорғау күніне» спектакльдерді онлайн режимінде көруді ұсынады:

СӘТТІ КҮН!!!

Құрметті көрермендер «Ashyg» қосымшасы іске қосылған соң, Шығыс Қазақстан облыстық драма театры ұжымы бекітілген кесте арқылы жұмыстарын бастады.

Осыған орай, 21 мамыр күні Айзат Рақыштың «Тегімді менің сұрама...» қойылымын, театрымыздың актер-режиссері Ертай Хасенов сахнаға алып шықты. Бұл атаулы, мәдениет және өнер қызметкерлерінің кәсіби мерекесі, қазақ труппасы үшін сәтті, қуанышты күн болды.

БАСПАСӨЗ ХАБАРЛАМАСЫ

Бүкілхалықтық мереке - Жеңіс күніне орай Шығыс Қазақстан облыстық драма театры көрермендер көзайымына айналған спектакльдерді онлайн форматта көрсетеді.

Отан қорғаушылар күніне

Шығыс Қазақстан облыстық драма театры ұжымының, 7 мамыр «Отан қорғаушылар күніне» орай, «Ұранды елдің ұрпағы – қайсар» атты онлайн форматта түсірген бейне таспасын, театрдың ресми парақшалары - YouTube каналынан және Instagram желісінен көре аласыздар:

ҚҰТТЫҚТАУ

Құрметті Өскемен қаласының тұрғындары, қала қонақтары!

Сіздерді 1 мамыр – Қазақстан халқының бірлігі күні мерекесімен шын жүректен құттықтаймын!.

Бірлік күні театрмен бірге!

Шығыс Қазақстан облыстық драма театры ұжымы, 1 мамыр «Қазақстан халықтарының бірлігі» күні, сағ. 12.00-де М. Әлібектің «Сиқырлы дүрбі» және 14.00- де И.Карнаухова, Л.Браусевичтің «Аленький цветочек» атты қойылымдарын онлайн форматта ұсынады.

«АШЫҚ» ЖОБАСЫ ІСКЕ ҚОСЫЛМАҚ...

Шығыс Қазақстан облыстық драма театры «ASHYQ» пилоттық жобасына қатысуды жоспарлауда. Бұл жоба көрермендерге аймақтағы және Өскемендегі эпидемиологиялық жағдайға қарамастан тұсаукесерлік, репертуарлық қойылымдарды оффлайн форматта көруге мүмкіндік береді.

«ӨНЕРДІҢ МАЙТАЛМАНЫ – МАЙРА»

Шығыс Қазақстан облыстық қазақ драма театрының актрисасы Арғынбекова Майра Қаламқызы, 2000 жылы қазақ театры ашылғанда, актриса болып қабылданады. Бүгінде 60 жасты еңсерген Майра – ардақты ана, ақ әже.

Козы Корпеш - Баян Сулу

Шығыс Қазақстан облыстық қазақ драма театры ұжымында, 25 ақпан күні Ғ.Мүсіреповтың «Қозы Көрпеш – Баян Сұлу» трагедиясының премьерасы  өтті.

ПРЕМЬЕРА! ПРЕМЬЕРА! ПРЕМЬЕРА!

Бүгінгі «Алтай таңында» Шығыс Қазақстан облыстық Қазақ драма театрының актерлері «ҚОЗЫ КӨРПЕШ – БАЯН СҰЛУ»  классикалық  туындыдағы «Қозы Көрпеш» – Еркебұлан Какимов, «Баян Сұлу» – Айым Бегмат, «Қарабай» – Тұрсынбек Дүзбаев және тарихи шындықтан ауытқымай, шынайы бейнелеу тапқан шығарманың  режиссері Асыл Қозықанов  – көрерменмен тікелей жүздесті.

logo_f.png